Redaktionen

Nöjesguiden är partipolitiskt obunden, men du kan alltid lita på att vi brinner för jämställdhet, genus-, etnicitet- och klassmässigt. Vi är annonsfinansierade men det redaktionella innehållet är just det – 100% redaktionellt. Vi tror på den goda smaken och vår publicistiska tanke lyder som följer: Vi vill guida dig till det bästa nöjet.

Du är alltid välkommen att höra av dig till oss med frågor, funderingar eller tips. Huvudkontoret är placerat i Stockholm men vi finns även i Göteborg och Malmö/Lund. Kontaktar oss gör du på nedanstående vis. Kontaktuppgifter till marknadsavdelningen hittar du här

Stockholm
Slussplan 9, bv
111 30 Stockholm
Tel: 076-917 0027
info@nojesguiden.se
red@nojesguiden.se

Göteborg
Nöjesguiden
c/o Companeros
Södra Larmgatan 16
411 16 Göteborg

Malmö/Lund
Stora Nygatan 17 
211 37 Malmö 
 

Redaktion

Amat Levin
Chefredaktör
amat.levin@nojesguiden.se

Martin Petersson
Art Director
martin.petersson@nojesguiden.se

Pelle Tamleht
Webbchef, Krogredaktör Stockholm
pelle.tamleht@nojesguiden.se
 

Jenny Nordlander
Digital redaktionsansvarig, nöjesguiden.se
jenny.nordlander@nojesguiden.se

Greta Thurfjell
Redaktör, nöjesguiden.se
greta.thurfjell@nojesguiden.se

Nathalie Borgman Peters
Redaktör 
nathalie.borgman.peters@nojesguiden.se


Patrik Forshage
Skivredaktör
patrik.forshage@nojesguiden.se

 

 
Elis Burrau
Litteraturredaktör


 
Alf Tumble
Dryckesredaktör
 
 
Jimmy Håkansson

 


Sebastian Lindvall
Filmredaktör
sebastian.lindvall@nojesguiden.se

Anders Karnell
Konstredaktör Stockholm
anders.karnell@nojesguiden.se


Maina Arvas
Scenredaktör
maina.arvas@nojesguiden.se

Michael Gill 
Spelredaktör
michael.gill@nojesguiden.se

Patrick David
Klubbredaktör Stockholm
patrick.david@nojesguiden.se

 

Göteborg

Karin Londré
Redaktör Göteborg
karin.londre@nojesguiden.se

 

Kalle Wannerskog
Krogredaktör Göteborg
kalle.wannerskog@nojesguiden.se

Julia Ivarsson
Klubbredaktör Göteborg
julia.pugsi@nojesguiden.se

Malin Sandberg
Konst/Scenredaktör Göteborg
malin.sandberg@nojesguiden.se

Malmö/Lund


Camilla Almqvist Terán
Redaktör
camilla.almqvist.teran@nojesguiden.se
 


Julia Gummesson
Krogredaktör Malmö/Lund
julia.gummesson@nojesguiden.se

Julia Holst
Konst/Scenredaktör Malmö
julia.holst@nojesguiden.se


Övriga skribenter nås via fornamn.efternamn@nojesguiden.se